Anasayfa / Basın Açıklamaları / 2009 İSTEĞE BAĞLI İL İÇİ ATAMA YÖNETMELİĞİ ÖĞRETMENLERLE DALGA GEÇİYOR

2009 İSTEĞE BAĞLI İL İÇİ ATAMA YÖNETMELİĞİ ÖĞRETMENLERLE DALGA GEÇİYOR

Milli Eğitim Bakanlığı 2009 Yılı İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Yönetmeliğini 10 Nisan 2009 tarihinde yayınladı. Yönetmeliğin GENEL AÇIKLAMALAR bölümünün 3.1. maddesinde geçen “Bulundukları eğitim kurumunda 31 Temmuz tarihi itibarıyla en az iki yıl süreyle çalışan öğretmenler il içinde yer değiştirme isteğinde bulunabilirler.” İbaresi atama talebinde bulunacak öğretmen arkadaşlarla adeta alay etmektedir. Şöyle ki: Çalışma takviminde başvuruların kabulünü 20-29 Nisan tarihlerinde, başvuruların onay sürecini 20 – 30 Nisan tarihlerinde, sıraların ilanını 1-5 Mayıs tarihlerinde, Sıradan Birinci Defa Yer Değiştirme Suretiyle Atamaların Yapılması ve Sonuçlarının İlan Edilmesini 04 Ağustos 2009 tarihinde, Tebliğ ve İlişik Kesme İşlemlerinin Tamamlanması Ağustos ayı içinde, Sıradan İkinci Defa Yer Değiştirme Suretiyle Atamaların Yapılması ve Sonuçlarının İlan Edilmesini 07 Eylül 2009’da ve en son olarak da Tebliğ ve İlişik Kesme İşlemlerinin Tamamlanması Eylül ayı içinde yapılacağını ilan etti.

Düzenlenen bu atama takviminde en çok dikkat çeken bölüm ataması yapılacak öğretmenlerin İlk ilişik kesme tarihi olarak 4 Ağustos tarihinin alınmasıdır. 4 Ağustos tarihi o yıl ataması yapılan öğretmenlerin yeni atandıkları yerde iki değil üç yıl çalışmasını getirmektedir. Bu da öğretmenlerin gözlerinin içine bakarak alay etmekten ve şark kurnazlığından başka bir şey değildir.

Bakanlık öğretmenlerle alay etmekten vazgeçip atama ve göreve başlama tarihlerini yeniden düzenlemeli, atama ve göreve başlama tarihlerini 31 Temmuz öncesinde gerçekleştirmelidir. Saygılarımızla.19.04.2009

Eğitim Sen Adana Şube Yönetim Kurulu adına

Birol SATAR

Şube Hukuk Sekreteri
Kaynak:Eğitim Sen Adana

Hakkında senDİKalı

İlginizi Çekebilir

HEMŞİRELERİN SORUNLARI ÇÖZÜLSÜN

12-18 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Hemşireler Haftasını ne yazık ki büyük bir özveri ile ülkemizin …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir