Anasayfa / Kamu Sendikaları / 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK’un, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına ilişkin yaptığı açıklamadır. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 89’uncu yıldönümünü kutluyoruz. Bu anlamlı gün aynı zamanda Ulu Önderimiz Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramıdır.
23 Nisan, Türk tarihinin dönüm noktalarından biridir. 23 Nisan 1920 yılında egemenlik ilan edilmiş, Cumhuriyete doğru adım adım yaklaşılmıştır. Atamız, aynı zamanda bu anlamlı günü çocuklara armağan etmiş ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dünyada kutlanan ilk ve tek çocuk bayramı olmuştur.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun üzerinden 89 yıl geçmesine rağmen, Türkiye Cumhuriyeti Devleti, içte ve dışta ciddi tehditlerle karşı karşıyadır. Üstelik ayak oyunlarıyla Türkiye’yi devre dışı bırakmaya ve insanlarımız arasına nifak tohumları ekmeye çabalayanlar, hayali haritaların önünde konuşmalar yapanlar, dört koldan parçalama ve yok etme faaliyeti içerisindedir. Bu noktada gelecek nesillere büyük görev düşmektedir. Çünkü çocuklarımız; Cumhuriyetin, egemenliğin, demokrasinin, barışın sacayağıdır. Okuyamayan, geleceğine güvenle bakamayan, terör örgütlerinin maşası haline gelen, bağımsızlık ve özgürlük bilincinden yoksun, umutsuz, mutsuz çocuklarla gelişebilmemiz, dünya ülkeleriyle yarışabilmemiz mümkün değildir. Bu noktada çocuklarımıza gereken önemi vermeli, onları hayata Ulu Önderimiz Atatürk’ün ışığında, değerlerimize sahip çıkacak şekilde hazırlayabilmeliyiz.

Ulu Önder Atatürk’ün çocuklarımıza emaneti olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dünya çocukları arasında dostluk, kardeşlik ve sevgi bağlarının pekiştirilmesine katkı sağlamaktadır.

Dünya üzerinde kimi çocuklar açlık ve yoksulluğun girdabında kıvranıyor, savaşta yaşamını yitiriyor, silahların gölgesinde yaşıyor, okuyamıyor, çalışmak zorunda kalıyor, şiddete, tacize maruz kalıyor, istismar ediliyor. Tüm bu gerçekler göz önüne alındığında 23 Nisan’ın önemi bir kez daha ortaya çıkmaktadır. Atamızın çocukları nasıl önemsediğini gösteren 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına sahip çıkmak hepimizin görevidir.

Bu vesileyle tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyoruz.

Kaynak: Türk Eğitim-Sen

Hakkında senDİKalı

İlginizi Çekebilir

Ambulans Çalışanlarına ve Hastalara Sigorta Yapılsın.

Türk Sağlık-Sen ambulans çalışanlarına ve ambulansta bulunan hastalara devlet tarafından ferdi kaza sigortası yapılması için …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir