Anasayfa / Kamu Sendikaları / YÖNETİCİ ATAMADA ONURSUZCA TAVIRLAR

YÖNETİCİ ATAMADA ONURSUZCA TAVIRLAR

Bilindiği üzere boş okul müdürlüklerine atama başvuruları 21 Ocak 2010 tarihinde başlamış, 27 Ocak 2010 tarihinde sona erecektir. Şuanda 25 binden fazla vekil/geçici yönetici iş başındadır ve bir kısmı yedi yıldır bu görevleri yürütmektedir.Bir sözde sendikanın büyütülmesi adına yıllardır yaşanmayan, yaşatılmayan ahlaksızlık kalmamıştır. Öylesine ahlaksızca teklifler yaşanmıştır ki, kişiler “ya makam ya değerlerin” teklifi ile karşı karşıya bırakılmıştır.

Türk Eğitim Sen olarak, bu yaşananlara hiçbir zaman sessiz kalmadık, menfaat odaklarının peşini bırakmadık, ahlaksızlığı ilke edinmiş olanları hangi mevki ve makamda olursa olsun deşifre ettik. Gerektiğinde idari soruşturma istedik, gerektiğinde suç duyurusunda bulunduk ve yaptıklarımızı basın açıklamaları ile kamuoyuna bildirdik.

Geldiğimiz noktada, sınava dayalı atama yönetmeliği doğrultusunda asil müdür atamaları 28 Ocak 2010 tarihinde yapılacaktır. Bu kadar yıl sonra asil yöneticilerin atanması sevindirici olmakla beraber, son günlerde yaşadığımız rezaleti ve onursuz tavırları da görmezden gelemeyiz.

21 Ocak’ta başlayan başvurular sonrasında birçok il ve ilçede hala takdir, teşekkür belgeleri verilmeye devam edilmektedir. Sendikamız bu durumla ilgili MEB’ i uyarmış ancak değişen bir şey olmamıştır. Hangi makam veriyor olursa olsun, başvuruların devam ettiği bugünlerde takdir teşekkür belgesi vermeye devam etmek, tüm tepkilere kulak tıkamak ONURSUZLUKTUR. Bu onursuz tavır maalesef, valiler, il müdürleri, kaymakamlar, ilçe müdürleri tarafından ortaya konmaktadır. Bu konuda adam gibi duruş gösteren valiler, kaymakamlar ve yöneticiler elbette vardır, onları tenzih ederiz.

Türk Eğitim Sen olarak, bu onursuzluğa sebep olan ve adına sendika demeye devam edenleri tüm yönetici adayları adına şiddetle kınıyoruz. İnsanların haklarını gasp etmek olan bu anlayış sendikacılık filan değildir. Olsa olsa ONURSUZLUKTUR. Elbette, onursuzluktur, çünkü hak yiyenlere verilecek başkaca bir sıfat da bulunmamaktadır. Bu onursuzluğa zemin hazırlayan ve alet olan, hangi makamda olursa olsun tüm yöneticileri de ONURSUZ ilan ediyoruz.

Türk Eğitim Sen, hakları gasp edilen, üyemiz olsun olmasın, bütün yönetici adayları adına bu ONURSUZLAR LİSTESİNE girenleri asla unutmayacaktır. Sadece bir takdir bir teşekkür almak ve yönetici olabilmek için her türlü zillete boyun eğenleri de Allaha havale ediyoruz. Karakterini ayaklar altına alan, başkalarının hakkını hırsızlamayı kendi nefsi için mübah gören, bu anlayışa sahip insanlar il müdürü, ilçe müdürü, okul yöneticisi olsa ne olur olmasa ne olur.

Türk Eğitim Sen, insanların makamları hak etmesine, şahsiyetli bir hayat yaşamasına, şeref ve haysiyetin her şeyin önünde olduğuna inanmaktadır. Ne yaşarsak yaşayalım, bu inancımız sarsılmadan devam edecektir. Tüm kamuoyuna saygıyla duyurulur.

TÜRK EĞİTİM SEN GENEL MERKEZİ

Hakkında senDİKalı

İlginizi Çekebilir

Ambulans Çalışanlarına ve Hastalara Sigorta Yapılsın.

Türk Sağlık-Sen ambulans çalışanlarına ve ambulansta bulunan hastalara devlet tarafından ferdi kaza sigortası yapılması için …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir