Anasayfa / Kamu Haberleri / 4/B Sözleşmeli Personelin Eş Durumu

4/B Sözleşmeli Personelin Eş Durumu

Bakanlık, 4/B Sözleşmeli Personelin Eş Durumu Nedeniyle Nakil Atamaları Kurası ile ilgili yeni bir açıklama yaptı.
T.C.

SAĞLIK BAKANLIĞI

Personel Genel Müdürlüğü

4/B SÖZLEŞMELİ PERSONELİN EŞ DURUMU

NEDENİYLE YER DEĞİŞİKLİĞİ

HAKKINDA DUYURU

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesine göre istihdam edilen sözleşmeli personelin eş durumu nedeniyle yer değişikliği kurası, 26 Ağustos 2010 tarihinde noter tarafından yapılmış, kura sonucu görev yeri değişikliğine hak kazanan sözleşmeli personel http://personel.saglik.gov.tr internet adresinde ilan edilmiştir.

Sözleşmeli personelin görev yeri değişikliği işlemleri hakkında, aşağıdaki açıklamaların yapılması gerekli görülmüştür:

Noter tarafından yapılan kura sonucunda, eş durumu nedeniyle görev yeri değişikliğine hak kazanan sözleşmeli personel; 06 – 14 Eylül 2010 tarihleri arasında (14 Eylül dâhil) beş işgünü, sigortalılık işlemleri ve hizmet sözleşmesi yapılması amacıyla yeni görev yerlerine müracaat etmek üzere izinli sayılacaktır. Sözleşmeli personelin bu süre içerisinde yeni görev yerlerine müracaat etmesi gerekmektedir.

Eş durumu nedeniyle görev yeri değişikliğine hak kazanan sözleşmeli personelin atamaları, Bakanlığımızca il emrine yapılacak, bu personelin görev yapacakları sağlık kurum ve kuruluşları, 06 Eylül 2010 tarihi mesai bitimine kadar İl Sağlık Müdürlükleri tarafından belirlenecektir.

Sözleşmeli personelin görev yapacakları sağlık kurum ve kuruluşları belirlenirken, imkânlar dâhilinde personelin eş durumu mazeretleri dikkate alınacak, personel ihtiyaçları ile ücretleri döner sermayeden karşılanan personel için birimlerin döner sermaye gelirleri göz önünde bulundurulacaktır.

Sözleşmeli personelin sağlık kurum ve kuruluşlarına atama işlemleri, İKYS>Atama>Kurum İçi Nakil İşlemleri menüsünden İl Sağlık Müdürlüklerince yapılacak, bu işlemler 13 Eylül 2010 tarihi mesai bitimine kadar tamamlanacaktır.

Sözleşmeli personelin sigortalı işe giriş bildirimleri, yeni görev yerleri tarafından 5510 sayılı Kanun hükümleri uyarınca, en geç 14 Eylül 2010 tarihinde yapılacak, personel 15 Eylül 2010 tarihi itibariyle yeni görev yerlerinde hizmet sözleşmesi imzalayarak göreve başlayacaktır.

Ancak, hastalık veya doğumla ilgili mazereti nedeniyle 15 Eylül 2010 tarihinde yeni yerinde göreve başlayamayacak durumda olanların, bu durumlarını tabip raporuyla belgelendirmeleri halinde, görev yeri değişikliği işlemleri mazeretlerinin bitiminden sonra yapılacaktır.

Bahse konu sözleşmeli personelden, talebinden vazgeçerek görev yeri değişikliğinin iptalini isteyenlerin; en geç 08 Eylül 2010 tarihi mesai bitimine kadar görev yerlerinin bağlı bulunduğu İl Sağlık Müdürlüklerine dilekçeyle müracaat etmeleri halinde, görev yeri değişikliği işlemleri Bakanlığımızca iptal edilecektir.

İLANEN DUYURULUR

27/08/2010

Hakkında senDİKalı

İlginizi Çekebilir

Yeni atanan öğretmenlerden istenecek belgeler

1) Lisans Diploması veya Mezuniyet Belgesinin aslı veya kurumunca onaylı 2) Orta Öğretim Alan Öğretmenliği …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir