Anasayfa / Kamu Haberleri / EYLEMİMİZ SONUÇ VERDİ: EŞ DURUMUNA “İL EMRİ” GELDİ! SIRA “İL DIŞI”NDA

EYLEMİMİZ SONUÇ VERDİ: EŞ DURUMUNA “İL EMRİ” GELDİ! SIRA “İL DIŞI”NDA

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü bugün yaptığı basın açıklaması ile eş durumu özrü nedeni ile iller arası yer değiştirmek isteyen öğretmenlerimizin “boş kalacak eğitim kurumlarına atanmak istiyorum” olan 26. tercihin ardından “il emrine atanmak istiyorum” seçeneğini seçebilecekleri belirtilmiştir.

Çarşamba günü Bakanlık önünde gerçekleştirilen eylemin ve Bakanlık ile defalarca yapılan görüşme ve yazışmaların sonuç vermiş olması tarafımızca olumlu karşılanmıştır. Yapılan basın açıklaması ile özür durumuna bağlı olarak özellikle eş durumu özrü nedeni ile yer değiştirmek isteyen ancak eşinin yanına kontenjan sınırlamaları ya da hizmet puanları nedeni ile bir türlü gidemeyen öğretmenlerimiz açısından düşünüldüğünde mağduriyetlerin azalacağı muhakkaktır.

Eş durumu mağduriyetinin sona ermesi sevindiricidir, ancak iller arası tayin isteğimiz hala cevap bulamamıştır. Türk Eğitim Sen olarak, iller arası ikinci tayin hakkının da bir an önce verilmesini istiyoruz.

Şimdi sıra zorunlu hizmet yükümlüsü olarak görev yapıp, il dışı kontenjanı uygulaması nedeniyle atanamayan öğretmenler için ikinci başvuru hakkının verilmesinde.

Milli Eğitim Bakanlığı Basın Açıklaması İçin Tıklayınız.

Hakkında senDİKalı

İlginizi Çekebilir

Yeni atanan öğretmenlerden istenecek belgeler

1) Lisans Diploması veya Mezuniyet Belgesinin aslı veya kurumunca onaylı 2) Orta Öğretim Alan Öğretmenliği …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir