Anasayfa / Kamu Haberleri / MEB; Bazı Okulları Neden Duyuruya Çıkarmıyor!

MEB; Bazı Okulları Neden Duyuruya Çıkarmıyor!

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Yönetici Atamalarda Bazı Okulları Duyuruya Çıkmama Nedenleri Milli Eğitim Bakanlığı’nca yayımlanan yönetmelik ve atama kılavuzlarında müdürlüğü boş olan okulların duyuruya çıkarılması gerektiği çeşitli şekillerde ifade edilmiştir. Ancak uygulamaya geçildiğinde ise Valiliklerin duyuruya çıktıklarında bazı okulların müdürlükleri boş olduğu halde duyuruya çıkarılmadığı görülmektedir.

İşte bu okulların duyuruya çıkarılmama nedenleri ise yine bakanlık tarafından valiliklere iletilen çeşitli yazılarda görülmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü’nün Bakanlık Makamına gönderdiği yazıda Kız Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü’nün yazısını ilgi tutarak bazı okullara atama yönetmeliğinde hüküm olmadığı için direk olarak atama yapmayı uygun görmüştür.

Yazıda Kız Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü ile çeşitli kurum ve kuruluşlarla imzalanan protokoller çerçevesinde yaptırılan METEM’lere yapılan protokol gereğince danışma kurulu’nun önerisi üzerine Personel Genel Müdürlüğü’nce atama yapılması konusunda bakanlık makamından onay alınmıştır.

Bu nedenle de bu kapsamda yapılan okullar için duyuruya çıkılmayacak, danışma kurulunun önereceği kişinin Personel Genel Müdürlüğü tarafından ataması yapılacaktır.

Ama bu duyuruya çıkmama işlemi sadece bu okullar içindir. Diğer duyuruya çıkılmayan okulların yönetmeliğin 25.maddesi kapsamından çıkarılmadığını da tahmin etmekteyiz.

Cihat Karakuş
Kamudan.Com Memur Haberleri Editörü

Hakkında senDİKalı

İlginizi Çekebilir

Yeni atanan öğretmenlerden istenecek belgeler

1) Lisans Diploması veya Mezuniyet Belgesinin aslı veya kurumunca onaylı 2) Orta Öğretim Alan Öğretmenliği …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir