Anasayfa / Kamu Haberleri / Meçhul kahraman bakın ne yapmış?

Meçhul kahraman bakın ne yapmış?

10 aylık bebeği kurtardığı iddia edilen`meçhul kahraman`ın foyası ortaya çıktı. Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı İbrahim Özdemir, olayla ilgili yaptığı yazılı açıklamasında, yangınla ilgili haberlerde bir kişinin alevlerin arasına girerek, 10 aylık bebeği kurtardığına yer verildiğini anımsatarak, açıklamasında şöyle dedi.

“Olay görüldüğü gibi değildir. Söz konusu kişi apartmana girdiğinde bizim ekibimiz zaten içeride mahsur kalan vatandaşları kurtarmıştı ve apartman girişine yakın bir yerde ekibimiz, bebeğin, yeğeni olduğunu iddia eden ve basında adı geçen kişiye vermiştir. İşin üzücü tarafı, canını tehlikeye atarak, başkalarının canını kurtarmayı kendine amaç edinmiş itfaiye personeline haksız bir eleştiri yapılmaktadır. O kahraman ilan edilen vatandaş hakkında, kamu görevlilerini ve kamuoyunu yanılttığı için dava açacağız“ görüşüne yer verdi.

Yangına ilgili ekiplerin zamanında müdahale edemediği, merdivenin yetersiz kaldığı eleştirileri ile karşı karşıya kaldıklarını da bildiren Özdemir, mahsur kalanların zarar görmemesi için ilk etapta dışarıdan müdahale etmediklerini, öncelikle kapıyı kırarak, içeridekileri kurtarmak istediklerini, olay sırasında ekiplerin başarılı olduğunu öne sürdü.

Önceki gece Gazi Mustafa Kemal Bulvarı`nda bir apartmanın 4. katında yangın çıkmış, evde bulunan Mehmet Erol ve eşi Handan Erol ile torunları 10 aylık Güneş Ertunç mahsur kalmıştı. Vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine ilk gelen itfaiye ekipleri, yaklaşık 1 saatlik çalışmanın ardından yangını kontrol altına almayı başarırken, yoldan geçen, adını açıklamayan ve asker olduğu öğrenilen kişinin, itfaiye ekiplerinden aldığı el feneriyle binanın 4`üncü katında mahsur kalan 10 aylık Güneş Ertunç`u binadan çıkardığı belirtilmişti. Evden çıkarılan 3 kişi, 112 Acil Servis ekiplerince, özel bir hastaneye kaldırılmış, sağlık durumlarının ise iyi olduğu bildirilmişti.

YANGIN ELEKTRİK KONTAĞINDAN ÇIKTI

Mersin`de önceki gece bir apartman dairesinde çıkan ve aralarında 10 aylık bebeğin de bulunduğu toplam 3 kişinin mahsur kaldığı yangının ilk belirlemelere göre, elektrik kontağından çıktığı bildirildi.

İtfaiyede görevli Başçavuş Adil Kılıç, olay yerinde gazetecilere yaptığı açıklamada, yangının mutfakta başladığını belirterek, evin büyük bölümünün zarar gördüğünü söyledi.

Yangına müdahale için, demir kapının kırılarak içeri girildiğini ifade eden Kılıç, yangın sırasında, evdekilerin dumandan etkilenmesini önlemek için, ev halkının evin arka bölümündeki güvenli bölgeye yönlendirildiğini vurguladı.

Kılıç, mutfakta kullanılan tüpün, balkonda bulunmasının olası bir faciayı önlediğini kaydetti.

Bugün

Hakkında senDİKalı

İlginizi Çekebilir

Yeni atanan öğretmenlerden istenecek belgeler

1) Lisans Diploması veya Mezuniyet Belgesinin aslı veya kurumunca onaylı 2) Orta Öğretim Alan Öğretmenliği …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir