Anasayfa / Kamu Haberleri / Öğretmenevi Aidatlarında Yüzde 58 İndirim

Öğretmenevi Aidatlarında Yüzde 58 İndirim

Milli Eğitim Bakanlığımız, 60 lira olan öğretmenevi yıllık aidatını yüzde 58 indirimle 25 liraya çekmiştir. Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmene Hizmet Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nca yayımlanan genelgeye göre öğretmenevleri, öğretmenevi ve akşam sanat okulları ve öğretmen lokallerine üye olmak isteyen ve üyelik şartlarını taşıyanlar için ülke genelinde bütün öğretmenevleri, öğretmenevi ve akşam sanat okulları ve öğretmen lokallerinde 2010 yılı üye aidatı (bandrol ücreti) yıllık 25.00 TL’ye indirilmiştir.

700 bin öğretmen ve 350 bin emekli öğretmeni ilgilendiren düzenleme ile 35 yıl öğretmenlik hizmeti yapan öğretmenlerimize de onur üyesi kartı verilecektir. Ülke genelindeki tüm öğretmenevlerinde geçerli olan bu kart ile emekli ve halen çalışan 35 yıllık öğretmenler aidat ödemeyecektir.

Bakanlığımız, üniversitelerde görev yapan öğretim elemanlarının da öğretmenevlerine üye olabilmelerine imkan vermiştir. Böylece araştırma görevlisinden profesöre ve YÖK üyelerine kadar üniversite hocaları da öğretmenevlerinin imkanlarından indirimli olarak yararlanabilecektir.

Ülke genelinde 800’ün üzerinde öğretmenevi ve lokali bulunmaktadır.

Duyurulur.

Hakkında senDİKalı

İlginizi Çekebilir

Yeni atanan öğretmenlerden istenecek belgeler

1) Lisans Diploması veya Mezuniyet Belgesinin aslı veya kurumunca onaylı 2) Orta Öğretim Alan Öğretmenliği …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir