Anasayfa / Kamu Haberleri / TÜRKİYE KAMU-SEN GENEL BAŞKANI BİRCAN AKYILDIZ SİYASİ İRADEYİ UYARDI.

TÜRKİYE KAMU-SEN GENEL BAŞKANI BİRCAN AKYILDIZ SİYASİ İRADEYİ UYARDI.

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Enerji-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız, Türk Enerji-Sen Samsun İl Temsilciliğinin DSİ 7. Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlediği eğitim ve istişare toplantısında yaptığı konuşmada, yerel seçimlerde halk iradesinin ve demokrasinin kazandığını söyledi. Akyıldız, seçimin bittiğini hatırlatarak, topyekun ekonomik seferberliğin hayata geçirilmesi gerektiğini bildirdi.

Seçim sonuçlarının iyi analiz edilmesi gerektiğini, siyasi parti liderleri ile iktidar tarafından okunması gereken birçok sonucun seçim sonrasında ortaya çıktığını belirten Akyıldız, şöyle dedi:

”2009 yerel seçimlerinin sonuçlarına herkes saygı göstermeli ve verilmek istenen mesajı iyi anlamalıdır. Özellikle seçim dönemine rastlayan ekonomik krize karşı, çözüm yollarının bir an önce hayata geçirilmesi artık zaruri hale gelmiştir.”

Piyasanın canlanması için tüketicinin desteklenmesinin şart olduğunu, işçi, memur, emekli desteklenmeden esnafın nefes alamayacağını, fabrikaların kapanma riskinden kurtulamayacağını vurgulayan Akyıldız, konuşmasını şöyle sürdürdü:

”İşsizliğin önüne geçilemedikten sonra ekonomik krize karşı yapılan hamlelerin bir önemi de kalmayacaktır. Tek gündeminiz ekonomik kriz olmalıdır. Artık seçim bitti, topyekun ekonomik seferberlik hayata geçirilmelidir. Türkiye Kamu-Sen olarak uyarıyoruz. Vatandaşın seçimde verdiği mesajı iyi algılamalı, daha fazla gecikmeden ekonomik tedbirler, tüketiciyi de içine alacak şekilde bir bütün olarak hayata geçirilmelidir.”

Üretim, tüketim ve istihdam dengesinin korunmadığı sürece ekonomik krizden çıkmanın mümkün olamayacağını ifade eden Akyıldız, özellikle işçi, memur, çiftçi, emekli gibi dar gelirli insanlara sahip çıkılması gerektiğini kaydetti.

Akyıldız, hükümetin yeni Anayasa ile ilgili çalışmalarını da yakından takip ettiklerini belirterek, ”insanların temel hak ve özgürlüklerini koruyan, kamu çalışanlarına demokratik hakları grevli toplu sözleşme haklarını veren, devletin üniter yapısını zaafa uğratmayan bir anayasa değişikliğine var olduklarını” söyledi.

Bircan Akyıldız, ”Yeni bir anayasa adı altında devletin yapısı ve işleyişinin değiştirilmesini asla kabul etmeyiz” diye konuştu.

Kaynak:Kamu Sen

Hakkında senDİKalı

İlginizi Çekebilir

Yeni atanan öğretmenlerden istenecek belgeler

1) Lisans Diploması veya Mezuniyet Belgesinin aslı veya kurumunca onaylı 2) Orta Öğretim Alan Öğretmenliği …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir