Anasayfa / Kamu Sendikaları / “94. YILINDA ÇANAKKALE ZAFERİ”

“94. YILINDA ÇANAKKALE ZAFERİ”

94 yıl önce 18 Mart 1915’te Çanakkale’de eşine rastlanmayacak bir kahramanlık destanı yazılmıştır. Türk ulusu Çanakkale’de bütün varlığıyla büyük bir mücadele vermiş, dolayısıyla emperyalist güçler düşledikleri paylaşımı gerçekleştirememiş, geri çekilmek zorunda kalmıştır. Demokratik, laik hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun temelleri Çanakkale Zaferi’yle atılmıştır.

Çanakkale Zaferi, bütün olanaksızlıklara rağmen emperyalist kuşatmaya karşı verilmiş, dünyada eşi benzeri görülmemiş bir mücadeledir. Ülkesinin bağımsızlığı uğruna ölümü göze almış yüz binlerce Türk askerinin ve onlara kendini “Size savaşmayı değil, ölmeyi emrediyorum.” diyebilecek kadar yakın hisseden bir komutanın Gelibolu Yarımadası’nda yazdıkları destanın adıdır.

Dün emperyalist güçlere atılan tokadı içlerine sindiremeyenler, bugün emperyalist güçlerle işbirliği konusunda sınır tanımamaktadırlar. Bugün bir kez daha sınırlarımızı hatırlatmak, bu ülke üzerinde hesapları olanların yararına olacaktır. Vatana yan gözle bakmanın bizim sözlüğümüzdeki karşılığı ihanettir; vatan uğruna gözümüzü kırpmadan feda edeceğimiz bir can taşıdığımız unutulmamalıdır.

Cumhuriyete sahip çıkan öğretmenler olarak Çanakkale Zaferi ve Kurtuluş Savaşı’nı kazanan bilinci koruyacağımıza ve bu bilinci genç kuşaklara aktaracağımıza söz veriyoruz.

Çanakkale Zaferi’nin 94. yıldönümünde Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, Türk vatanı ve ulusunun bölünmez bütünlüğü uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.

Yüksel ADIBELLİ
Eğitim-İş Genel Başkanı

Hakkında senDİKalı

İlginizi Çekebilir

Yeni atanan öğretmenlerden istenecek belgeler

1) Lisans Diploması veya Mezuniyet Belgesinin aslı veya kurumunca onaylı 2) Orta Öğretim Alan Öğretmenliği …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir