Anasayfa / Sendikal Haberler / Türk Metal Başkanı Mustafa Özbek yeniden aday olmayacak

Türk Metal Başkanı Mustafa Özbek yeniden aday olmayacak

Ankara – Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklu bulunan ve Türk Metal Sendikasında 34 yıldır genel başkanlık görevini üstlenen Mustafa Özbek’in, sendikanın 3 Nisan’da yapılacak olağan genel kurulunda yeniden aday olmayacağı öğrenildi.

Türk-İş’e bağlı Türk Metal Sendikası’nın 13. Olağan Genel Kurulu, 3 Nisan Cuma günü Ankara’da toplanacak.

Genel Kurulda, Türk Metal Sendikası’nın 8 Kasım 1975 tarihinde yapılan 2. Olağan Genel Kurulu’nda Genel Başkan seçilen ve 34 yıldır bu görevi sürdüren Mustafa Özbek’in yeniden aday olmayacağı öğrenildi.

Özbek’in, genel kurula göndereceği bir mektupla teşkilatına veda edeceği belirtildi. Özbek’in veda mektubu, genel kurulun açılışında daha önceki görüntüleri eşliğinde okunacak.

Bu arada, genel kurula, Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı ve Türk-İş Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Pevrul Kavlak başkanlığındaki listeyle gidilmesi bekleniyor.

Türk Metal, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının Ocak 2009 istatistiklerine göre 340 bin 705 üye sayısıyla Türkiye’de üye sayısı en fazla sendika. Metal iş kolundaki kayıtlı işçilerin yüzde 50,12’si sendikaya üye bulunuyor.

Anadolu Ajansı

Hakkında senDİKalı

İlginizi Çekebilir

Yeni atanan öğretmenlerden istenecek belgeler

1) Lisans Diploması veya Mezuniyet Belgesinin aslı veya kurumunca onaylı 2) Orta Öğretim Alan Öğretmenliği …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir