Anasayfa / Sendikal Haberler / Uluslararası Sendikalardan, Başbakan’a Teşekkür

Uluslararası Sendikalardan, Başbakan’a Teşekkür

Uluslararası Sendikalar Konfederasyonu (ITUC), G20 Londra zirvesinde hükümetin oynadığı rolden dolayı duyduğu memnuniyeti Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a HAK-İŞ aracılığıyla gönderdiği bir mektupla iletti.

ANKARA (ANKA)- HAK-İŞ Genel Başkanı Salim Uslu, Uluslararası Sendikalar Konfederasyonu’nun hükümete iletilmek üzere gönderdiği yazıya ilişkin olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ gönderdiği mektubunda şu görüşlere yer verdi:

“HAK-İŞ Konfederasyonu olarak, Uluslararası Sendikalar Konfederasyonu’nun (ITUC) hazırladığı, “Londra Deklarasyonu’nu, küresel sendikal önerileri desteklemesi talebimizle, 23 Mart’daki yazımızla, zatıalinize iletmiştik.
ITUC Genel Sekreteri Guy Ryder, G20 Londra Zirvesini, konfederasyonlara gönderdiği bir yazı ile değerlendirerek, G20 Londra Zirvesinin sendikal hareket açısından başarı geçtiğini, HAK-İŞ’in yaptığı gibi, konfederasyonların, gerek hükümet nezdinde gerekse eylemlere katılım yoluyla yaptıkları katkılara teşekkür etmiştir. ITUC, Londra Zirvesinin, Washington Zirvesine göre, işler ve sosyal politikalar alanında daha fazla ilerlemenin olduğunu vurgulamaktadır.

ITUC hükümetin, bizlerin girişimi sayesinde pozitif yaklaştığını ve bu nedenle Zirvede oynadığı bu rolden dolayı hükümetimize ITUC’un memnuniyetini iletmemizi istemiştir. ITUC, Londra Zirve karalarının etkin bir şekilde izlenmesinin çok önemli olduğunu ve bu nedenle, Eylül 2009 tarihinde yapılacak olan Üçüncü G20 Zirvesine hükümete önerilerin iletilmesi yönünde hazırlanmanın önemine dikkat çekmektedir. Küresel sendikal taleplerin karşılanması konusundaki katkı ve hassasiyetlerinizden dolayı biz de HAK-İŞ olarak teşekkürlerimizi sunarız.”

 (ANKA)
(BR/ZG)

Hakkında senDİKalı

İlginizi Çekebilir

Yeni atanan öğretmenlerden istenecek belgeler

1) Lisans Diploması veya Mezuniyet Belgesinin aslı veya kurumunca onaylı 2) Orta Öğretim Alan Öğretmenliği …

1 Yorum

  1. Dr. Ahmet AKMAZ

    Demek ki insanları ne kadar mağdur edersen o kadar itibarlı oluyorsun.

    Ben de hep “ülkemizi yönete(meye)nler niye fakir fukarayı, garip gurabayı zor durumda bırakacak tedbirler alıyorlar” diye merak ediyordum. Böylece işin sırrına vakıf oldum.

    Eh, bu vesile benim bu hususu anlamamda yardımcı olan HAK-İŞ Konfederasyonu yetkililerine, Uluslararası Sendikalar Konfederasyonu yetkililerine, Londra Zirvesi’nin ve de Washington Zirvesi’nin hazırlayıcılarına teşekkür edeyim bari…

    Bu arada “G20 Londra Zirvesinin sendikal hareket açısından başarılı geçtiğini” ifadesinin ne mânâyı havi olduğunu analamadığımı da ifade edeyim. Şayet biri bana bunun ne mânâyı havi olduğunu izah ederse ona da ayrıca minnettar kalacağım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir