Anasayfa / Basın Açıklamaları / ATT UZAKTAN EĞTİMİ VE YEMEK SORUNU

ATT UZAKTAN EĞTİMİ VE YEMEK SORUNU

Sağlık Söz Sen Genel Başkanı Selim YİRİK Türkiye’de birçok 112 Acil istasyonumuzda A.T.T. ve Paramedik çalışanın,çeşitli sorunlar yaşadığını,bu sorunların çözümü için gerekli tüm çalışmaların yapılacağını söyledi. Sayın YİRİK,112 İstasyonlarında ATT’lere hastaya müdahale yetkisinde kısıtlamalar getirildiğini Ambulanslarda ATT lerin yetkilerinin kısıtlı olmasından kaynaklı insan hayatınında tehlikeye atıldığını söyledi.. birçok istasyonda ATT lerinde usulsüz bir şekilde çalıştırıldığını bir an önce buna çözüm bulunması gerektiğini dile getirdi..

Sayın YİRİK,üniversitelerle görüşme sonucu Acil Tıp Teknisyenlerinin Paramedikliğe geçişleri için üniversitelerden kontenjan açmaları talebinde bulundu. 2011 ÖSS sonucuna göre Marmara üniversitesinin 3000 Anadolu üniversitesi nin 4000 uzaktan eğitimle paramedik bölümüne öğrenci alması planlanmaktadır..Uzaktan eğitimle paramedik açığı kapatılmış olacaktır. Ayrıca Paramediklerin lisans tamamlama ve yüksek lisanları içinde çalışmalar da başlatılmıştır..

Acil Sağlık çalışanlarının en büyük sorunlarından biri olan yemek ve iaşe ihtiyaçlarının karşılanması içinde Sağlık Bakanlığına resmi başvuruda bulunuldu… Sayın YİRİK Sağlık Sözsen olarak Sağlık çalışanlarının sorunları bitinceye kadar gece gündüz demeden çalışacağını ifade etti.

Basın Yayın.

saglık sözsen

Hakkında senDİKalı

İlginizi Çekebilir

İsmail Koncuk: KİMSEDEN KORKMAYIN

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Genel Sekreter Musa Akkaş ve Genel …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir