Anasayfa / Basın Açıklamaları / Boş Kalan Kadrolar İçin Yeni Sınav Yapılmalı

Boş Kalan Kadrolar İçin Yeni Sınav Yapılmalı

Sağlık Bakanlığı tarafından 24 Temmuz’da yapılan görevde yükselme sınavında Veri Hazırlama ve Kontrol işletmenliği sınavına giren 6000 kişiden sadece 826’sı baraj puanı olan 70’i geçebildi. Atama yapılacak 2 bin kadronun 1184’ü boş kaldı. Memurluğa yükselmek için sınava giren 750 kişiden sadece 25’i barajı geçebildi. 225 kadro boş kaldı. Şoförlük için açılan 250 kadrodan ise sınav sonucu sadece 59’unu çalışanlar kazanabildi. 191 kadro boş kaldı.

Sınava giren çalışanlar soruların zorluğunun başarısızlığa neden olduğunu belirtirken Sendikamız Türk Sağlık-Sen’de Sağlık Bakanlığı Müsteşarına yaptığı ziyarette boş kadrolar için yeni bir sınav yapılmasını istedi.
Müsteşar Nihat Tosun, yapılan sınavda soruların zorluğu nedeniyle kadroların boş kaldığını bildiklerini ve bu sorunu çözeceklerini kaydetti. Sınav için ilan edilen kadroları dolduracaklarını belirtti. Yeni bir sınav için MEB ile görüşüldüğünü kaydetti.
Çalışanların soruların zorluğu nedeniyle 70 barajını geçemediklerini ifade eden Genel Başkanımız Önder Kahveci “ Kamuda memurların hakkaniyetle yükselmelerini sağlayan görevde yükselme sınavlarında ne yazık ki baraj puanının yüksekliği ve soruların zorluğu gibi nedenlerle çalışanlar terfilerde zorluk çekiyorlar. Görevde yükselme sınavındaki baraj puanı nedeniyle mağdur oluyorlar. Bu kadroları çalışanlar yıllardır bekliyorlardı. Sınav için eğitim yapıldı. Fakat soruların zorluğu nedeniyle kadroların büyük kısmı boş kaldı. Çalışanlar 70 baraj puanına takıldı Bu mağduriyetin giderilmesi için Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Sayın Nihat Tosun’la görüştük. Sağlık Bakanlığına da başvuru yaparak yazılı olarakta bu talebimizi dile getireceğiz. Çalışanları çok zorlayan ve kadroların boş kalmasına neden olacak sorular yerine bu tür sıkıntılara yol açmayan sorular hazırlanmalıdır. Atanmayacak kadrolar nedeniyle hem çalışanlar mağdur olmakta hem de kadrolar boş beklemektedir. Bunun önüne geçilmesi talebimizdir” dedi.

Hakkında senDİKalı

İlginizi Çekebilir

İsmail Koncuk: KİMSEDEN KORKMAYIN

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Genel Sekreter Musa Akkaş ve Genel …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir