Anasayfa / Basın Açıklamaları / Eğitim Bir Sen Şubesi, 29 iş gününde 262 üye yapacak.

Eğitim Bir Sen Şubesi, 29 iş gününde 262 üye yapacak.

Sendikalarda kongre süreci başladı. Delege seçimlerini ve ilçe temsilcilik seçimlerini ülke genelinde aynı tarihlerde yapan Eğitim Bir Sen şube kongrelerini 27 Kasım’da yapacak. İlçe Temsilcilik seçimleri sonrası Şube Divan Toplantısı yapan Eğitim Bir Sen İstanbul 4 No’lu Şube, 27 Kasım’a kadar “yüzde 10” büyüme hedefledi. 29 iş gününde toplam 262 üye yapacaklar.

Eğitim Bir Sen İstanbul 4 No’lu Şube Delege ve Temsilcilik seçimleri sonrası Şube Divan Toplantısı yaptı. Yeni seçilen yönetimlerin tanışmasına da vesile olan toplantı Sendikada Mehmet Akif İnan Toplantı Salonunda yapıldı. 11. Divan toplantısında; bir önceki divan toplantısından itibaren yapılan bütün çalışmalar Şube Sekreteri Yaşar Çağlar tarafından sunu eşliğinde paylaşıldı.

Şube Başkanı Ali Yalçın, 11.Divan Toplantısında görevi devreden emektarlara teşekkür ve yeni yönetimleri tebrik ederek başladığı konuşmada; “2009 Mayıs ayından 2010 Mayıs ayına kadar 639 yeni üye artışı ile Türkiye genelinde en fazla büyüme gerçekleştiren şube olduk. Bu hiç kimsenin kişisel başarısı değildir. Bu büyüme kolektif sonuçtur. Şubemiz alanında Yetkili Şubedir. Şu an şube olarak 2750 üyemiz var ve bu doyuma ulaşmış sayı değildir. CHP’ye referandumda moral motivasyon ziyaretine gidenleri anlatmalıyız. İşyerlerinde “Waldo, sen niçin burada değilsin” denilecek bir yığın eğitimci var. Yeni yönetimlerimizle birlikte 29 işgünü içerisinde 262 üye hedefliyoruz. Bu ise “yüzde 10 büyüme” demektir. Şube Kongrelerine kadar olan süreler genellikle rehavet süreleridir. Rehaveti gayrete çevirmek elimizdedir ve bunu yapabilecek potansiyeldeyiz” dedi. Şube Başkanı Yalçın; Milli Eğitim Bakanlığında yetkiliyiz ve açık ara öndeyiz fakat Genel Yetki burun farkı ile önümüzdedir. Genel Yetki kesinlikle şansa bırakılmamalıdır dedi.

Bütün ilçelerde tek liste halinde gidilen seçimlerde Kartal, Pendik, Maltepe, Tuzla ilçelerinde mevcut ilçe temsilcileri, yeni yönetimlere fırsat vermek için aday olmadılar. Adalar ve Sultanbeyli’de mevcut yönetimler küçük revize ile yola devam dediler. Yüzde 10 büyüme hedefinin şube genelinde tabana yayılması için İşyeri Temsilcileri Toplantısı planlandı. 26 Ekim’de Eğitim Bir Sen ve Memur Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, İşyeri Temsilciler Toplantısına katılmak için Pendik’te olacak.
Haber: Şube Basın Sekreterliği / 23.10.2010

Hakkında senDİKalı

İlginizi Çekebilir

İsmail Koncuk: KİMSEDEN KORKMAYIN

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Genel Sekreter Musa Akkaş ve Genel …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir