Anasayfa / Basın Açıklamaları / Eğitim İş Antalya

Eğitim İş Antalya

Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kazanılan 30 Ağustos zaferimizin 88’inci yıldönümünü gururla kutluyoruz…30 Ağustos zaferi, ülkemizi parçalamak ve ulusumuzu tutsak etmek isteyen emperyalist devletlere karşı, tüm olanaksızlıklara karşın Türk Ulusu’nun yurtseverliği ile kanının son damlasına kadar savaşarak kazandığı,  bir onur ve bağımsızlık savaşımıdır. Bu savaşımın sonunda bağımsız, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti”nin temelleri atılmış, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti bu temeller üzerinde yükselmiştir.

Ulus ve yurttaş olma anlayışından yoksun hilafetçi ve ümmetçi zihniyet, bu gün de emperyalist güçlerin desteğiyle karşı devrimci tavrını ortaya koymaktadır. Demokrasiyi amaç değil, kendi ümmetçi, hilafetçi anlayışlarını gerçekleştirmek için araç olarak gören zihniyet yine iş başındadır. Bu zihniyet, emperyalist güçlerin de desteğiyle emperyalizme karşı verilen büyük bir savaşımın sonunda Lozan Antlaşmasıyla elde edilen kazanımları, pervasızca yok etmeye çalışmaktadır. Üniter devlet yapımız, ulusal birlik ve bütünlüğümüz parçalanmak istenmektedir. Etnik ve dinsel ayrımcılıklar körüklenerek ulusumuz iç çatışmaya sürüklenmektedir.
Türkiye Cumhuriyeti’nin üniter yapısına, Atatürk ilke ve devrimlerine, Cumhuriyet’in kazanımlarına ve kurumlarına saldırılar artarak sürmektedir. Cumhuriyetçi, Atatürkçü aydınlarımız, bilim adamlarımız politik komploların kurbanı seçilip, gözaltılarda sorgulanmaktadır. Din ve etnik kimlik üzerinden siyasetle, ülkemizi bölme planlarının fitili ateşlenmektedir. ABD ve AB emperyalist güçlerince ulusumuzun bağımsız yaşama bilincini temsil eden Atatürk ilke ve devrimlerinin artık terk edilmesi gerektiği her fırsatta vurgulanmaktadır.
Geldiğimiz bu süreçte Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve ulusuyla bölünmez bütünlüğüne, bağımsızlığına, Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkılmasında hepimize önemli sorumluluklar düşmektedir.
Eğitim-İş, Atatürk ilke ve devrimlerinden asla ödün vermeyecek, Türkiye Cumhuriyeti’ni ve kazanımlarını sonsuza değin savunacak ve yaşatacaktır.
Dünyada emperyalizme karşı verilen ilk ulusal savaşımın utkuyla sonuçlandığı 30 Ağustos Zafer Bayramı’mızı kutluyor, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.
Eğitim İş Antalya Şube Yönetim Kurulu

Hakkında senDİKalı

İlginizi Çekebilir

İsmail Koncuk: KİMSEDEN KORKMAYIN

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Genel Sekreter Musa Akkaş ve Genel …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir