Anasayfa / Basın Açıklamaları / Kardeş Ülke Pakistan’a Anlamlı Yardım Kampanyası…

Kardeş Ülke Pakistan’a Anlamlı Yardım Kampanyası…

Tarihinin en ağır sel felaketini yaşayan kardeş ülke Pakistan’a Memur-Sen’den anlamlı bir yardım eli uzandı. Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, insanlığı ilgilendiren her konuda sorumluluklarının bilincinde olarak, Pakistan’daki felakete de seyirci kalama- yacaklarını belirterek, ‘Kardeş Ülke Pakistan yardım bekliyor. Şimdi dayanışma ve yardım zamanı’ kampanyasını organize etmeye karar verdiklerini söyledi. Gündoğdu, genel merkez ve bağlı sendika başkanları ile yöneticilerinin kendi arasında kısa sürede topladığı 100 bin liralık sembolik yardımı Pakistan’a ulaştırılması için 20’şer bin liralık çekler halinde Cansuyu, Deniz Feneri, İ.H.H, Kimse Yok Mu ve Yardım Eli Derneklerine teslim etti. Bunun bir iyi bir başlangıç olduğunu vurgulayan Gündoğdu, “3-5 gün içinde kendi aramızda topladığımız sembolik yardım inşallah yüzlerce milyarlık yardıma dönüşecektir” dedi. Cansuyu, Deniz Feneri, İ.H.H, Kimse Yok Mu ve Yardım Eli Dernekleri ile anlamlı bir kampanya başlatan Memur-Sen, kısa sürede ciddi bir seferberliğe dönüşmesi beklenen bu kampanya ile yardım çığlıkları yükselen Pakistan’da ‘ben de varım’ dedi.

Konuyla ilgili olarak konfederasyon genel merkezinde düzenlenen basın toplantısında bir konuşma yapan Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Pakistan ve Pakistan halkıyla dostluğu da aşan tarihi bağlarımızın bulunduğunu belirterek, “Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı’nda biz düşmanla mücadele ederken onlar yanımızdaydı, şimdi onlar sel felaketiyle boğuşuyor biz onların yanında olacağız” dedi.
Muhammed İkbal’in milli mücadelede kullanılmak üzere 1,5 milyon sterlin toplayarak Ankara hükümetine yolladığını anımsatan Gündoğdu, “Kurtuluş Savaşı’nda kollarındaki bilezikleri çıkarıp Türk halkına gönderen Pakistanlı anneler, şimdi selde kaybettikleri çocuklarına ağlıyor. Kardeş ülkenin vefakâr halkı Türkiye’den ve milletimizden yardım bekliyor” şeklinde konuştu.

Cansuyu, Deniz Feneri, İ.H.H, Kimse Yok Mu ve Yardım Eli yetkilileri ise yaptıkları konuşmalarda Pakistan’daki yardım kampanyaları hakkında bilgi verdi. Memur-Sen’e başlatmış olduğu bu anlamlı yardım kampanyasından dolayı teşekkür eden yardım kuruluşları, memurların şartlarını zorlayarak yaptıkları bu yardımlarının, kampanyalarında önemli bir yerinin olacağına dikkat çekti.
Memur-Sen Genel Merkezi Mehmet Akif İnan Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen basın toplantısında hazır bulunan İHH Temsilcisi Hanefi Sinan,Kimse Yok mu Derneği Temsilcisi Mesut Altındağ, Deniz Feneri Yardım Derneği Temsilcisi Mustafa Cengiz, Yardımeli Derneği Temsilcisi Erdoğan Karakaya ve Cansuyu Yardım Derneği adına Emin Şanver de birer konuşma yaparak Memur-Sen’in anlamlı yardım kampanyasından dolayı teşekkürlerini ilettiler.
Memur-Sen ve bağlı sendikaların Genel Merkez Yöneticileri ve Üyelerinin katkılarıyla yapılan bu yardımın bir başlangıç olduğunu vurgulayan Gündoğdu, daha sonra 20 bin TL’den oluşan toplam 100 Bin TL tutarındaki yardım çeklerini 5 yardım kuruluşu temsilcisine takdim etti.

Hakkında senDİKalı

İlginizi Çekebilir

İsmail Koncuk: KİMSEDEN KORKMAYIN

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Genel Sekreter Musa Akkaş ve Genel …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir