Anasayfa / Basın Açıklamaları / OKUL İDARELERİNE BİR İŞ YÜKÜ DAHA!

OKUL İDARELERİNE BİR İŞ YÜKÜ DAHA!

Seyhan Kaymakamlığının, Seyhan İlçe Milli Eğitime oradan da Seyhan’daki okullara 30.09.2010 tarihli 31728 sayılı Şartlı Nakit Transferi konulu yazısı gönderilmiştir. Söz konusu yazıda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yürütülen Eğitim ve Sağlık yardımları için başvuru formları okul idaresi tarafından doldurularak dosyalanmak koşuluyla, Seyhan Kaymakamlığı’na gönderilmektedir. Özellikle Adana İli; Seyhan, Yüreğir ve Sarıçam bölgesindeki okullarımızda iş yükü ağırdır. İdareci kadro sıkıntısı da devam etmektedir. 1. dereceden, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yürütülmesi gereken görevin okul idarelerine yüklenmesi ne derece doğrudur? Eğitim İş olarak bunu sorguluyoruz. Kurumlar arası yardımlaşma, paylaşma, ilişki kurma konularına diyeceğimiz yok aksine bu tür durumların gelişmesini istiyoruz. Gerçekten ihtiyacı olan vatandaşlarımıza, çocuklarımıza yapılan yardımında çok anlamlı olduğunu düşünüyoruz. Ancak, bu durum, bir kurumun görevinin başka bir kuruma yüklenmesini haklı kılmaz. Bunlar, olağanüstü durumlarda gerçekleşen uygulamalar değil midir? Hayırdır, olağanüstü bir durum mu var?

2. hususta, bu bilgiler ne kadar güncel? Yardımlar hedefine ulaşıyor mu? Eğitim İş olarak; bu yardımın kategorilerine göre ürün olarak verilmesini beklemekteyiz. Özellikle öğrencilerimize giyecek, gıda, kırtasiye ürünlerinin vakıf tarafından direk hedefine verilmesini öneriyoruz.

Önerimiz dikkate alınmazsa, bu görevin mutlaka okullardan çekilmesini istemekteyiz. Sosyal adaletin ve sosyal refahın yaşandığı bir ülke özlemiyle…

Saygılar sunuyoruz.

Eğitim İş Şube Yönetim Kurulu Adına

İsa KAYADAN

Şube Başkanı

Hakkında senDİKalı

İlginizi Çekebilir

İsmail Koncuk: KİMSEDEN KORKMAYIN

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Genel Sekreter Musa Akkaş ve Genel …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir