Anasayfa / Basın Açıklamaları / SIVAS’TA KATLEDİLENLERİ SAYGIYLA ANIYORUZ

SIVAS’TA KATLEDİLENLERİ SAYGIYLA ANIYORUZ

Eğitim Sen Kırşehir Şube Başkanı ve Kesk dönem sözcüsü Fevzi KILINÇ 17 yıl önce Sivas Madımak otelinde aydınlarımızın yakılarak katledilmesinin 17. Yıl dönümünde 2 Temmuz Cuma (Bugün) Kesk ve bağlı sendikaların katılımı ile Demokratik kitle örgütleri ve Siyasi Partiler ile Katliama uğrayanların yakınları tarafından anılacağını belirterek basına şu açıklamayı yaptı.

“Türkiye tarihine bir kara leke olarak geçen Sivas katliamı gerçekleşeli 17 yıl oldu geride kalan 17 yılda katillerden hesap sorulamadığı gibi saldırıların dozun dada hiçbir gerileme yaşanmamıştır. Sivas’ta yaşanan acıların giderilmesi yönünde hiçbir adım atılmadı aksine ötekileştirme kampanyası çerçevesinde Türkiye yaşanan katliamı unutmaya programlandı ama biz bu yaşananları unutmadık unutmayacağız unutturmayacağız. Bu olay insanlık tarihinin bir kara lekesi olarak hafızalarda yer almaya devam ediyor.12 Eylülü hazırlayan, Çorum, Maraş olaylarını tertipleyen zihniyet 12 Eylülden sonra Türkiye’nin her yanında dal budak vermiş 17 yıl öncede2 Temmuzda Sivas’ta Aydınlarımızı diri diri yakarak saldırılarını doruğa çıkarmıştır.

Bizler ülkemizi gericiliğe, yobazlığa eli kanlı katillere asla bırakmayacağız. Her yıl daha da çoğalarak Sivas’ta yapılanların hesabını sormak için Madımak otelinin önünde buluşacağız. Bu amaçla insan ve hak ve özgürlüklerinden yana eşitlikten, barıştan ve kardeşlikten yana olanlarla 2 Temmuz Cuma günü Sivas’ta buluşarak diri diri yakılan aydınlarımıza saygımızı vefamızı gösterecek, katillere bu işin hesabının mutlaka sorulacağını haykıracağız. Kesk ve Eğitim Sen olarak 17 yıl önce diri diri yakılan aydınlarımızı saygıyla anıyor, katilleri, katilleri koruyanları ve yandaşları şiddetle lanetliyoruz.

Fevzi KILINÇ

KESK DÖNEM SÖZCÜSÜ

Eğitim Sen Kırşehir Şube Başkanı

Hakkında senDİKalı

İlginizi Çekebilir

İsmail Koncuk: KİMSEDEN KORKMAYIN

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Genel Sekreter Musa Akkaş ve Genel …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir