Anasayfa / Basın Açıklamaları / SÖZLEŞMELİ ÇALIŞAN İÇİN TEK ÇÖZÜM KADRODUR.

SÖZLEŞMELİ ÇALIŞAN İÇİN TEK ÇÖZÜM KADRODUR.

Sağlık SÖZ-SEN Gündem belirlemeye devam ediyor. Kurulduğu günden bu güne kadar sağlık çalışanının sorunlarına çözüm yolları üreten, bu çözüm yollarını her türlü platformda değerlendirilmesini sağlayan Sağlık SÖZ-SEN yaptığı çalışmalarla gündem belirliyor.SÖZLEŞMELİ ÇALIŞAN İÇİN TEK ÇÖZÜM KADRODUR.
Bilindiği üzere Sözleşmeli sağlık çalışanının tek çözüm yolunun aynı özlük, aynı maaş yani Kadro olduğunu ilk dile getiren ve bu konuda TBMM ‘de çalışmalar yapan sendikamız; diğer sivil toplum örgütlerinin de dikkatini çekmiş ve akabinde onlarında desteğini almıştır.

ACİL TIP TEKNİSYENİNE UZAKTAN EĞİTİM HAKKI
Daha sonrasında, ATT olarak çalışan sağlık personelinin uzaktan üst eğitimi alması için girişimlerde bulunmuş, Sağlık Bakanlığı ve Marmara Üniversitesi Öğretim Üyeleri ile görüşmelerde bulunmuş ve bu soruna da çözüm yolu aramıştır. Akabinde diğer sivil toplum örgütleri de bu konu da çalışmalar başlatarak destek olmuşlardır.

TEK TİP SÖZLEŞMELİ PERSONELDE HAK KAYBI OLMAYACAK
Sağlık Bakanlığı’nın Sözleşmeli personel için başlattığı tek tip model için, daha yararlı olacağını düşündüğümüz maddeler içeren projemiz Sağlık Bakanlığı’na iletilmişti. Bu projenin Sağlık Bakanlığı’na iletilmesinden sonra ki birkaç gün içinde Sözleşmeli Personelin Tek Tip yapılırken hak kaybı olmaması sağlanmıştır. Sağlık Bakanı Sayın Recep AKDAĞ’da daha birkaç gün önce bu konudan bahsetmiştir. Bu girişimimiz sonucunda en azından 4924’e tabii çalışan personelin hak kaybı olmayacağı belirtilmiştir. Bu girişimimiz akabinde diğer sivil toplum örgütleri de bu konuyu sahiplenmiş ve Sağlık SÖZ-SEN sendikasının bu girişimini de desteklemişlerdir.

SAĞLIK SÖZ-SEN KURULMA TARİHİNDEN SONRA Kİ GELİŞMELER
Sağlık SÖZ-SEN sendikasının kurulmasından sonraki tarihler incelendiğinde sağlık personelinin özellikle sözleşmeli çalışan sağlık personel için birçok proje üretildiği ve hatta sözleşmeli sağlık çalışanı meslektaşlarımız için ilk defa kadro telaffuz edilmeye başlamıştır.Sağlık Sözsen Kurulmadan önceki çalışmalar yok denecek kadar azdı fakat sağlık sözsen kurulduktan sonra tüm sivil toplum örgütleri sözleşmelilerin haklarını almak için yoğun çalışmalar yapmaya başlamıştır…

Sağlık SÖZ-SEN olarak sağlık çalışanı meslektaşlarımızla bütün sorunlara çözüm yolları aramaya ve bu çözüm yollarını her türlü platformda paylaşacağımızı bildiririz. Ayrıca belirlediğimiz gündem maddelerinde bizleri ve çalışmalarımızı, akabinde destekleyen diğer sivil toplum örgütlerine teşekkürü borç biliriz.

Sağlık SÖZ-SEN

Hakkında senDİKalı

İlginizi Çekebilir

İsmail Koncuk: KİMSEDEN KORKMAYIN

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Genel Sekreter Musa Akkaş ve Genel …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir