Anasayfa / Basın Açıklamaları / Tekel İşçilerine Tahliye İstemi

Tekel İşçilerine Tahliye İstemi

Ankara Valiliği,Türk-İş Genel Merkezi çevresindeki eylemlerini sürdüren Tekel işçilerinin,çevreyi rahatsız ettikleri gerekçesiyle bölgeyi tahliye etmelerini istedi.
ÇEVREYİ KİRLETİYORSUNUZ
Ankara Valiliğinin ”çevreyi ve esnafı rahatsız ettikleri” gerekçesiyle Tekel işçilerinin bölgeyi tahliye etmesi yönünde Tekgıda-İş Sendikasına yazı gönderdiği öğrenildi.

Sendika Genel Sekreteri Mecit Amaç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, valiliğin daha önce de bu yönde yazılar gönderdiğini ve bu yazılara yanıt verdiklerini söyledi.

ESNAF RAHATSIZ DEĞİL
Amaç, valilikten dün gelen yazıya da pazartesi günü cevap vereceklerini belirterek, ”Biz demokratik haklarımızı kullanıyoruz. Burada kimseyi rahatsız etmiyoruz. Esnaf bize yardımcı oluyor. Gündüz iş yeri olarak kullandıkları yerleri, gece dinlenmemiz için bize tahsis ediyorlar” diye konuştu.

DESTEK ZİYARETLERİ SÜRÜYOR
Türk-İş Genel Merkezi önündeki eylemcilere gün boyu çeşitli sivil toplum kuruluşları ve siyasi partiler, sendikalar ve öğrenci gruplarından destek ziyaretleri yapıldı. Ziyaretçiler, işçilere gıda maddeleri, giyecek ve battaniye dağıttı.

DSP İstanbul Milletvekili Ayşe Jale Ağırbaş, burada yaptığı konuşmada, işçilerin haklı mücadelesini desteklediklerini söyledi.
”Biliyorum ki İş Güvencesi Yasası’nı çıkaran Ecevit de yanınızda” diyen Ağırbaş, emeğin değerini bilen bir parti olarak işçilere desteklerini sürdüreceklerini kaydetti.

Hakkında senDİKalı

İlginizi Çekebilir

İsmail Koncuk: KİMSEDEN KORKMAYIN

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Genel Sekreter Musa Akkaş ve Genel …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir