Anasayfa / Basın Açıklamaları / TÜRK ULUSUNUN ÜZERİNE BİR GÜNEŞ GİBİ DOĞAN ATATÜRK’ÜN YAKTIĞI IŞIK SÖNMEYECEKTİR!

TÜRK ULUSUNUN ÜZERİNE BİR GÜNEŞ GİBİ DOĞAN ATATÜRK’ÜN YAKTIĞI IŞIK SÖNMEYECEKTİR!

Cumhuriyet’in kurucusu, büyük komutan, eşsiz devlet adamı, devrimlerin önderi Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 72. yıldönümünde sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz.Kurtuluş Savaşı’yla yurdumuzu parçalanmaktan, kurduğu Cumhuriyet’le ve gerçekleştirdiği devrimlerle, ulusumuzu geri kalmışlıktan kurtaran Büyük Önder Atatürk, gerçekleştirdiği devrimlerle de Türk insanını çağdaş dünya ile buluşturmuştur.

O, yıkılmış bir imparatorluğun enkazından, parçalanmak istenen bir topraktan, yok edilmek istenen bir toplumdan, bağımsız, çağdaş bir devlet, bir vatan ve bir ulus meydana getirdi.
O, Batı emperyalizmine ilk yenilgisini tattırdı.
O, Cumhuriyeti kurarak ulusumuzun tarihindeki en büyük atılıma cesaret ve umut verdi.
O, yakın tarihin en büyük devrimlerini gerçekleştirdi.
O, kurduğu devleti ve eserini, bir önder olarak başlattığı devrimci hareketi gençliğe emanet edecek kadar gençliğine güvendi.
Laik, demokratik, sosyal ve çağdaş bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, aydınlık Türkiye’nin simgesi, büyük devrimci ve düşünce insanı Yüce Atatürk, gerçekleştirdiği Türk Devrimi’yle bizlere aydınlık yarınların kapılarını açmıştır. O’nun yaktığı ve Türk Ulusu’na tuttuğu ışık, bugünlerde yaşadığımız ve tanık olduğumuz karanlık çabalara karşın hiçbir zaman sönmeyecektir. Atatürk gençliği atasından aldığı emanete mutlaka sahip çıkacaktır. Bu ulusun atasına olan sevgisini yüreğinden silmeye kimsenin gücü yetmeyecektir. İşbirlikçiler ve teslimiyetçiler arkalarını hangi emperyalist güce dayarlarsa dayasınlar, ihanetlerinde asla başarılı olamayacaklardır.
Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkma hedefine ancak, O’nun izinden yürüyerek, ilke ve devrimlerini yaşatarak ulaşabiliriz. Bugün bizlere düşen görev, Yüce Önder Atatürk’ün, düşüncelerini, ilke ve devrimlerini gelecek kuşaklara öğretmektir, içinden geçtiğimiz süreçte halkımızı uyandırmaktır.
Eğitim-İş olarak inanıyoruz ki, Türk ulusu, çağdaş, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi sonsuza değin korumaya ve yaşatmaya kararlıdır. Bütün eğitim işgörenleri, Cumhuriyet’in öğretmenleri, aynı kararlılıkla Atatürk ve Cumhuriyet devrimlerinin düşmanlarına karşı yılmadan mücadele edeceklerdir.
Aramızdan ayrılışının 72. yılında, Yüce Önderimiz Atatürk’ü bir kez daha saygı, sevgi ve şükranla anıyoruz. Ruhu şad olsun.

Mehmet BALIK
Antalya Eğitimİş Şube Bşk

Hakkında senDİKalı

İlginizi Çekebilir

İsmail Koncuk: KİMSEDEN KORKMAYIN

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Genel Sekreter Musa Akkaş ve Genel …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir