Anasayfa / MEVZUAT

MEVZUAT

MEVZUAT NEDİR?
MEVZUAT mensubu olduğunuz kamu kurumunun işleyişini ve kişilerle kurum arasındaki yönetim biçimini gösterir.Karşılaşılan her türlü problemin çözüm şeklini göterir yazılı uygulamaların genel adıdır.
Mevzuatın temel esasları anayasa,yasa ,yönetmelik,genelge ,içtihatve yargı kararlarından oluşmakta olup gelişmekte olan bir yönetim haritasıdır.

Hal böyle olunca da mevzuat alanında uzman kişilerin yardımına ve bilgisine zaman zaman her insan gereksinim duyabilmektedir. Başına bir hal gelen kamu çalışanı ilk olarak hemen bir avukata gitmekte ve ondan yardım istemektedir. Gittiği avukatın mevzuat konularında ne kadar bilgi sahibi olduğu,kaç dava kazandığı v.b. konularda nedense araştırma yapma gereği duyulmaz .Dağ başında yada küçük bir kasabada çalışan bir çalışan çoğu kez basit konularda ceza almaktadir. Eğer uygun bir savunma yapabilse belkide hiç ceza almayacağı bir konuda ceza almakta ve yıllarca dosyasında saklanmaktadır.

işte tam da bu zamanda WWW.SENDİKAL.NET haber/forum sitesi alanında uzman profesyonel kişilerden oluşan ekibiyle kamu çalışanlarının karşılaşabileceği mevzuat konularında çözüm aramada doğru adres olacağı kanaatindeyim.

Bu başlığı okuyan herkesin başından geçen mevzuat konularındaki deneyim, sıkıntı ve önerilerini bizlerle paylaşmaya davet ediyorum.

Bir kez daha SENDİKAL.NET  haber/forum sitesi yöneticilerine teşekkür ediyor saygılar sunuyorum.

Yücel Arkadaşımızın Paylaşımıdır.