Anasayfa / Basın Açıklamaları / BİRLİĞE ÇAĞRI

BİRLİĞE ÇAĞRI

Bağımsız Eğitim Çalışanları Sendikası (BEÇ-SEN) Genel Başkan Yardımcısı Kadir Kara Bağımsız hareket etme özgürlüğünü seven sendikacılara birlik çağrısı yaptı.

bec-sen

Kadir Kara yaptığı yazılı açıklamada: “Türkiye’deki memur sendikacılığının gelişebilmesi ve kabul görebilmesi, sendikacılığın siyasi görüş ve ideolojiden uzak olabilmesine ve farklı fikirleri aynı amaç altında toplayabilmesine bağlıdır.” Dedi. Kara açıklamasında şunları söyledi: “Türkiye’de memur sendikacılığını 12 Eylül öncesi ve sonrası diye ikiye ayırmak gerekir.12 Eylül 1980 öncesi memur sendikacılığı ideolojilere ve siyası kamplaşmalara hizmet etti.1992 yılında başlayan 12 Eylül sonrası memur sendikacılığı, sendikalara yasal olarak üye olabilecek memurların yarısını içine alan çok güçlü bir yapıya kavuştu. Fakat sendikalarımız üye bakımından güçlü olsalar bile yaptırım güçleri son derece zayıftır. Bunda en önemli etken sendikalarımızın partilere ve ideolojilere gönüllü arka bahçelik yapmalarıdır. Sendikalarımız tarafsızlık konusunda maalesef iyi bir sınav verememişlerdir.”

Bağımsız Eğitim Çalışanları Sendikası (BEÇ-SEN Genel Başkan Yardımcısı Kadir Kara eğitim sendikacılığını siyasi ve ideolojik bakış açısından uzaklaştırmak isteyen eğitimcilere adres olarak Bağımsız Eğitim Çalışanları Sendikası (BEÇ-SEN)’i gösterdi. Son kurulan sendikalarla eğitim iş kolu’ndaki sendika sayısının 25’i aştığını belirten Kadir KARA “Yeni sendikalar kurarak eğitimciler güçlerini zayıflatmasınlar. Gelin birlikte hareket edelim. BEÇ-SEN bağımsız eğitimcilerin bir araya rahatlıkla gelebileceği bir adrestir. Eğitim camiasının internet ortamından tanıdığı Maksut BALMUK gibi değerli isimleri sendikamızda görmek istiyoruz.” dedi

Tüm eğitim camiasına saygılarımızla

Kadir KARA

Genel Başkan Yardımcısı

Hakkında senDİKalı

İlginizi Çekebilir

İsmail Koncuk: KİMSEDEN KORKMAYIN

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Genel Sekreter Musa Akkaş ve Genel …