Anasayfa / Basın Açıklamaları / EĞİTİM VE BİLİM İŞGÖRENLERİ SENDİKASI ANTALYA ŞUBESİ

EĞİTİM VE BİLİM İŞGÖRENLERİ SENDİKASI ANTALYA ŞUBESİ

ABD DESTEKLİ PKK VE İSRAİL EMPERYALİZMİNİN EŞ ZAMANLI  SALDIRILARINI KINIYORUZ!

Hatay’ın İskenderun İlçesi’nde Deniz Üs Komutanlığı’na bağlı İkmal Birliği’ne önce roketatarlı, ardından uzun namlulu silahlarla yapılan saldırı sonucu 6 askerimiz şehit olmuştur. Herkes de bilmektedir ki PKK terör örgütünün dünyadaki en büyük destekçisi ABD’dir. Bu gerçeklikten hareketle, ABD patentli açılım paketlerinin ulusumuza dayatıldığı bir ortamda “işte Kral çıplak!” diyoruz ve haykırıyoruz: Mehmetçiğin katili Amerika’dır!

Öte yandan aynı saatlerde de İsrail, Filistin’e yardım götüren gemilere saldırmış ve elde edilen bilgilere göre 16 insan yaşamını yitirmiştir.

Bu saldırılar dünya emperyalizminin baş haydutu ABD ve onun Ortadoğu’daki temsilcisi İsrail’in ne ilk saldırıları ne de son saldırılarıdır. Dünya emperyalist güçlerine dayalı işbirlikçi siyasetler devam ettikçe bu saldırılar da devam edecektir. Bu saldırıları durdurmak ancak; Türk Ulusu’nun ve emperyalizmin boyunduruğu altında ezilen tüm ulusların ortak duruşuyla gerçekleşecektir. Bu saldırılar hem Türk Ulusu’na hem de tüm ezilen uluslara yapılmıştır. Kendilerini Büyük Ortadoğu Projesi’nin eşbaşkanları ilan ederek ABD ve İsrail’le ortaklık yürüten, anlaşmalar imzalayan tüm Ortadoğu ülkelerinin yöneticileri de bu katliamların dolaylı veya doğrudan olarak sorumluları arasındadır. Bir taraftan “One minute!” deyip bir taraftan da ABD ve İsrail’le anlaşmalar imzalamaya, İsrail askerlerine savaş eğitimi vermeye devam edenler ikiyüzlülüklerini bırakarak açıkça halka hangi tarafta olduklarını açıklamalıdırlar. Şimdiye kadar milletimize karşı sorumluluk bilinciyle hareket etmeyen AKP hükümetini derhal İsrail’le yapılan tüm anlaşmaların feshine ve şimdiye kadar aleni bir şekilde terör örgütünü desteklediği görülen ABD’ye karşı baş eğmez bir tavır almaya ve bu emperyalist devletleri tüm dünya kamuoyu önünde teşhir etmeye çağırıyoruz. Aksi takdirde, tarihi emperyalizme ve işgalcilere karşı zaferlerle dolu olan Türk Milleti kendi önlemlerini alacak, emperyalizmin saldırıları karşısında iyi bir sınav vermeyen hükümetlerden hesap soracaktır. Milletimizin bu duyarlılığına dayanarak tüm halkımızı bu katliamlara karşı birlik olmaya sesimize ses katmaya ve Filistin halkına ve emperyalizmin postalı altında ezilen tüm mazlum milletlere sahip çıkmaya çağırıyoruz.

Ayrıca şunu da belirtmeliyiz ki şimdiye kadar ABD emperyalizmini dünyanın baş düşmanı olarak görmeyerek Irak’ın işgaline sesiz kalan başta AKP hükümeti ve birtakım kitle örgütlerinin sadece İsrail emperyalizmine ses çıkarmaları düşündürücüdür. Aslında daha düne kadar İsrail’in fiziki saldırısına da maruz kalmayan bu kuruluşların bugün emperyalist bir saldırıya uğraması da manidardır. Unutmayalım ki, emperyalizm kendinden olmayan herkese, her düşünceye ve bir zamanlar bu emperyalist oyunlara alet olanlar da dahil olmak üzere her kesime zamanı geldikçe saldırmaktadır. Bu saldırılar bizi yıldırmayacak aksine, ülkemizde ve tüm dünyada antiemperyalist, bağımsızlıkçı cepheyi genişletecektir.

Eğitim İş Antalya Şubesi olarak, hain saldırı sonucu hayatını kaybeden şehitlerimize Tanrı’dan rahmet, yakınlarına ve tüm Ulusumuza başsağlığı diliyor, yaralı Mehmetçiklerimize ve ailelerine geçmiş olsun diyoruz. İsrail’in hunharca saldırısı sonucu hayatını kaybedenleri saygıyla anıyor, bu bağlamda hayatını kaybedenlerin yakınlarına ve tam bağımsızlık mücadelesi veren tüm mazlum milletlere başsağlığı diliyoruz.

KATİL ABD, İŞBİRLİKÇİ PKK!

MEHMETÇİĞİN KATİLİ AMERİKA!

KAHROLSUN İSRAİL EMPERYALİZMİ!

31.05.2010

Mehmet BALIK

Başkan

Hakkında senDİKalı

İlginizi Çekebilir

İsmail Koncuk: KİMSEDEN KORKMAYIN

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Genel Sekreter Musa Akkaş ve Genel …