Anasayfa / Basın Açıklamaları / EYSEN Rotasyonu Başbakan`a taşıyor

EYSEN Rotasyonu Başbakan`a taşıyor

EYSEN, binlerce okul müdürünün tepkisini alan “Rotasyon” konusunu Başbakanlığa taşıyacak. Rotasyon konusunda her gün yüzlerce telefon ve mail aldıklarını ifade eden EYSEN Genel Başkanı Hasan ÇINAR şöyle konuştu:

“Rotasyonun mevcut haliyle uygulanması halinde pek çok eğitim yöneticisi bu durumdan olumsuz etkilenecektir. İlgi yönetmeliğin geçici 1. maddesi ve bilgisayar kurası şu anda yargı aşamasındadır. Biz de zorunlu yer değiştirmelerle ilgili taleplerimizi bakanlığa ilettik. Ancak şu ana kadar olumlu-olumsuz bir cevap alamadık.

Günlerdir tarafımıza gelen şikayetleri, yeni gelecek taleplerle birlikte sendika olarak Milli Eğitim Bakanımıza ve Sayın Başbakanımıza iletme kararı aldık. Bu kapsamda “Rotasyon” uygulamasından olumsuz etkileneceğini düşünen eğitim yöneticilerinin düşünce ve isteklerini adilrotasyonistiyorum@gmail.com E-Posta adresine göndermelerini bekliyoruz. 1 Ağustos 2010 tarihine kadar bu adreste toplanan E-Postalar 3 Ağustos 2010 tarihinde sendikamız tarafından Milli Eğitim Bakanlığı ve Başbakanlığa elden teslim edilecektir.”

Hakkında senDİKalı

İlginizi Çekebilir

İsmail Koncuk: KİMSEDEN KORKMAYIN

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Genel Sekreter Musa Akkaş ve Genel …