Anasayfa / Basın Açıklamaları / HAYDİ, AYYILDIZLI BAYRAĞINI AL 1 MAYIS’A GEL!

HAYDİ, AYYILDIZLI BAYRAĞINI AL 1 MAYIS’A GEL!

AKP iktidarı, ABD ve AB’nin talimatları doğrultusunda hesaplaşmaya giriştiği ATATÜRK devrimlerinin ve Laik,
demokratik, sosyal, hukuk devletimizin, Cumhuriyetimizin temellerini sarsarken aynı zamanda ekonomisini de emperyalistlere teslim ediyor. KİT’leri sattılar, tarımı çökerttiler. On binlerce esnaf kepenk kapattı, binlerce fabrika üretime son verdi. İşsiz sayısı 7 milyona vardı. Sağlık ve eğitim bile artık parayla satılır oldu. Dershanelere 1-4 bin lira arasında para yatıran veliler kopya skandalıyla ne yapacaklarını bilemez oldular .Binlerce üniversite mezunu sokaklarda dolaşıyor. Bu dramı halkımıza yaşatanları hiç unutmayacağız; keser döner sap döner, gün gelir hesap döner…
AKP iktidarının her alanda yarattığı korku, sindirme ve boyun eğdirme havası toplumun en duyarlı olması gereken örgütlükesimlerinde de görülmekte sendikalar sarılaştırılarak teslim alınmaktadır Birleşik Kamu-İş emekçilerimize umut olan, ırkçılık, gericilik ve bölücülük rüzgârlarına bent olan; işbirlikçi ve teslimiyetçi kuşatmaya karşı kararlıca direnen, mücadele eden, “Vatan aşkını söylemekten korkar hale gelmektense ölmek iyidir” diyen! …
Bizler BİRLEŞİK KAMU İŞ konfederasyonuna bağlı altı sendikada ( EĞİTİM İŞ, BİRLEŞİK SAĞLIK İŞ, BİRLEŞİK
BÜRO İŞ, YEREL İŞ, KÜLTÜR SANAT İŞ ve TARIM ORMAN İŞ) örgütlü bulunan kamu işgörenleri olarak Antalya yerelinde de 1 MAYIS’ta alanlarda olacağız. Ülke ekonomisi gün geçtikçe daha da kötüye gitmekte, bataklığa doğru sürüklenmektedir. Halkımızı açlığa mahkûm edenler ise tam bir lale devri yaşıyorlar. Bizim çocuklarımız iş bulamayıp, kahvelere mahkûm edilirken, onların tek bir çocuğu işsiz ve parasız değildir. Bırakalım işsiz olmalarını, her birinin oğlu, kızı, damadı, gelini yurtdışında eğitim görüp, emperyalist veya işbirlikçi holdinglerin tepe noktalarında bol sıfırlı maaşlarla, yönetici yapıldılar.! Bunun için taleplerimizi 1 MAYIS ALANI’NDA binler olup haykıralım:

12 Haziranda AKP’ye dur demek için, işsizliği ve taşeron çalışma biçimlerini önlemek için, eğitimin ve sağlığın tamamıyla paralı hale getirilmesini önlemek için, her alanda gerici kadrolaşmayı önlemek için, Sağlıkta reform adı altında devam eden hastane kuyruğu çilelerine ve sağlık masrafı ödenmediği için hastanelerde rehin tutulma zulmüne dur demek için ,sendikal örgütlenmenin önündeki engelleri kaldırmak için,grevli toplu sözleşmeli sendika hakkı ve iş güvencesi başta olmak üzere tüm taleplerimiz için, sosyal devlet uygulamalarının tasfiye edilmesi ve sadakayla yaşayan müritler yaratmayı önlemek için, enerji, şeker, otoyolları, sağlık ve eğitim başta olmak üzere, satılığa çıkarılan kurumlarımıza geri almak için,vatanımıza ve milletimize ve emekçilere yönelen saldırıları durdurmak için; 1 Mayıs Alanı’nda olmalıyız.
İşte bütün bunlara dur demek için; kimseden çağrı beklemeden bizler, ay yıldızlı bayraklarımız, pankartlarımız ve sloganlarımızla 1 Mayıs Pazar günü saat 13’ te (Eski Köy Hizmetleri Yanı) Güllük TRT Kavşağı’nda olacağız.

HAYDİ, AYYILDIZLI BAYRAĞINI AL 1 MAYIS’A GEL! Birleşik Kamu İş pankartı altında; IRKÇILIĞA,
GERİCİLİĞE, BÖLÜCÜĞE VE EMPERYALİZME KARŞI DİRENEN KAMU İŞGÖRENLERİNİN ONURLU SESİ
OLARAK… Bizim davamız; Kamu işgörenlerinin hakları ve Tam Bağımsızlık Davası. Bu davaya yürekten inanıyoruz!
Yaşasın Emekçilerin Birlik, Dayanışma, Mücadele Günü 1 Mayıs! Yaşasın BİRLEŞİK KAMU İŞ!!!

BİRLEŞİK KAMU İŞ ANTALYA ŞUBELER PLATFORMU
EĞİTİM İŞ ANTALYA ŞUBESİ
BİRLEŞİK SAĞLIK İŞ ANTALYA İL TEMSİLCİLİĞİ
BİRLEŞİK BÜRO İŞ ANTALYA İL TEMSİLCİLİĞİ
YEREL İŞ ANTALYA İL TEMSİLCİLİĞİ
TARIM ORMAN İŞ ANTALYA İL TEMSİLCİLİĞİ

Hakkında senDİKalı

İlginizi Çekebilir

İsmail Koncuk: KİMSEDEN KORKMAYIN

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Genel Sekreter Musa Akkaş ve Genel …